«

»

Лип 02

До уваги бджолярів

Замітка До уваги бджолярівПостановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2021 р. № 517) затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті  для державної підтримки розвитку тваринництва  та переробки  с/г продукції в т.ч. для надання дотації за наявні бджолосім’ї.

 

Звертаємо увагу власників пасік, які претендуватимуть на отримання такої дотації, що в переліку документів які необхідно буде подавати серед інших є:

– копія ветеринарно-санітарного паспорта пасіки з відміткою проведеного у 2021 році обстеження пасіки та зазначеної кількості бджолосімей;

-копію рішення про державну реєстрацію потужності;

-довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів.

Просимо пасічників, які ще не зареєстрували пасіку забезпечити обов’язкове оформлення ветеринарно-санітарного паспорта нового зразка, пройти реєстрацію у Державному реєстрі потужностей операторів ринку та подати відповідні документи для реєстрації у Старосамбірській міській раді.

За інформацією департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації на даний час опрацьовується питання затвердження паспорту бюджетної програми та форм документів, а тому документи ще не приймаються.

Спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї

(Постанова КМУ від 7 лютого 2018 р. № 107 (в редакції постанови КМУ від 12 травня 2021 р. № 517)

Дотація за бджолосім’ї надається на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації становить 60 000 гривень одному отримувачу.

Для отримання дотації за бджолосім’ї фізичні особи та суб’єкти господарювання, які є власниками бджолосімей, подають за місцезнаходженням пасіки до виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради (далі — органи місцевого самоврядування) до 1 жовтня поточного року такі документи:

Фізичні особи та фізичні особи – підприємці:

-копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки з відміткою проведеного у 2021 році обстеження пасіки та зазначеної кількості бджолосімей;

-копію рішення про державну реєстрацію потужності;

-копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку;

-копію паспорта громадянина України;

-копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

-довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів.

Юридичні особи:

-копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки з відміткою проведеного у 2021 році обстеження пасіки та зазначеної кількості бджолосімей;

-копію рішення про державну реєстрацію потужності;

-копію довідки про відкриття поточного рахунка, виданої банком;

-копію звіту про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами (форма № 24 (річна) на останню звітну дату на момент подання документів;

Підставою для внесення до відомості на отримання дотації за бджолосім’ї є реєстрація потужності фізичної особи або суб’єкта господарюванняу Державному реєстрі потужностей операторів ринку.

Для нарахування дотації за бджолосім’ї суб’єктам господарювання, які є юридичними особами, дотація нараховується на ту кількість бджолосімей, що зазначена у формі № 24 (річна) та підтверджена ветеринарно-санітарним паспортом пасіки.

Для нарахування дотації за бджолосім’ї фізичним особам та фізичним особам – підприємцям, зокрема сімейним фермерським господарствам, дотація нараховується на ту кількість бджолосімей, що зазначена у ветеринарно-санітарному паспорті пасіки, обстеження якої було проведено Держпродспоживслужбою у поточному році.

Документи, подані не в повному обсязі та оформлені з порушенням вимог законодавства, повертаються пасічнику органами місцевого самоврядування протягом п’яти робочих днів.

Органи місцевого самоврядування до 15 жовтня складають відомість фізичних осіб та суб’єктів господарювання, які є власниками бджолосімей і мають право на отримання дотації за бджолосім’ї, за формою, встановленою Мінагрополітики, та подають до департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

print

Pin It on Pinterest