«

»

Сер 26

Відзначення 950 років із часу першої писемної згадки про місто Старий Самбір потрапило до переліку пам’ятних дат та ювілеїв в Україні на 2021 рік

гербВерховна Рада України прийняла Постанову Кабінету міністрів України “Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році”.

Постановою визначається перелік найважливіших подій у суспільно-політичному житті України та ювілеїв видатних осіб, які у 2021 році повинні відзначатися на загальнодержавному рівні з метою консолідації та формування історичної свідомості Українського народу, збереження національної пам’яті. Також Постановою створюються належні правові підстави для організаційної підготовки до їх відзначення.

Згідно з затвердженим Постановою Додатком, у 2021 році будуть відзначатися відомі події в Україні серед яких

950 років із часу першої писемної згадки про місто Старий Самбір (1071).

У 2021 році виповнюється 950 років місту Старий Самбір Львівської області, перша письмова згадка про яке датована 1071 роком у Воскресенському літописі. Це старовинне місто, яке набуло Магдебурзького права в 1553 році. До святкування 950-ти річчя заснування м.Старий Самбір міською владою планується здійснити ряд заходів щодо популяризації духовних і культурних надбань, збереження історичної спадщини.

Враховуючи історичне та культурне значення міста Старого Самбора та у зв’язку з ювілейною датою, міська рада вирішила урочисто відзначити у 2021 році 950-річчя заснування міста Старий Самбір.

21 грудня 2020 року депутати міської ради на черговій сесії прийняли рішення про звернення до Верховної Ради України в зв’язку із відзначенням 950-річчя заснування міста Старий Самбір Львівської області.

print

Pin It on Pinterest