«

»

Лис 12

Платникам податків про одноразове (спеціальне) добровільне декларування в Старосамбірській ДПІ

дпаНещодавно у приміщенні Старосамбірської ДПІ відбулася зустріч з платниками податків з питань особливостей одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету.

Фахівці Старосамбірської ДПІ проінформували присутніх про основні норми Закону України від 15 червня 2021 №1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету». Зокрема поінформували, що таке добровільне декларування активів, хто може скористатися одноразовим добровільним декларуванням та протягом якого періоду потрібно декларувати активи. Детально зупинився на об’єктах добровільного декларування та активах, які звільняються від декларування. Повідомили про ставки оподатковування активів та терміни, у які необхідно сплачувати збір.

Підсумовуючи захід зазначили: «Одноразове добровільне декларування доходів є правом, а не обов’язком громадянина. Отже виключно за власним бажанням особа може задекларувати свої активи, які раніше не були оподатковані і цим самим отримати звільнення від будь-якої відповідальності».

На завершення учасники зустрічі мали можливість задати питання та отримати на них кваліфіковані відповіді

print

Pin It on Pinterest