«

»

Лис 26

Уряд змінив окремі положення порядку надання житлових субсидій: як громадянам подати документи

26112021Щоб надати допомогу на оплату житлово-комунальних послуг найбільш незахищеним категоріям громадян, Уряд змінив окремі положення порядку надання житлових субсидійПро це під час брифінгу наголосив начальник відділу житлових субсидій, соціальних виплат та допомог Василь Гельбич.

Відтак, з 18 листопада 2021 року право на отримання субсидії мають особи у наступних випадках:

  • якщо у власності є саморобний транспортний засіб або мотоцикл вартістю менш як чотири мінімальні заробітні плати (у 2021 році – 24 тис. грн), яким менше ніж 5 років;
  •  якщо відсутні доходи у зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (за висновком лікаря);
  • у разі придбання житла коштами, виділених з державного чи місцевого бюджету.

Крім того, при визначенні права осіб на отримання житлової субсидії не враховуватимуться:

  • житлові приміщення, які розташовані у селищах міського типу, а також ті, на які оформлено заповіт;
  • мотоцикли, вартість яких на дату набуття права власності не перевищує чотирьох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, з якого призначається субсидія, самостійно зібрані транспортні засоби, транспортні засоби.

Також збільшений загальний розмір простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (680 грн) (крім заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу, що нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та у зв’язку з приведенням об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов).

Прийом документів для призначення житлових субсидій проводиться на рівні:

  • відділів соціального захисту відповідної територіальної громади або визначених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
  • уповноважених осіб старостинських округів;
  • посадових осіб центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення);
  • управлінь соціального захисту населення районних державних адміністрацій та міст обласного значення.

Документи на призначення субсидії також можливо подати в електронному вигляді через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси за посиланням або шляхом подання необхідних документів поштою на адресу управління соціального захисту населення (бланки заяв – https://www.msp.gov.ua/news/16214.html).

Станом на 19.11.2021 в області житлову субсидію одержують 128 734 домогосподарств. При цьому прогнозна кількість одержувачів в області за попередніми розрахунками в опалювальний період 2021-2022 рр. становитиме близько 135 тисяч домогосподарств.

Слід зауважити, що протягом жовтня місяця поточного року органами соціального захисту населення області всім одержувачам автоматично перерахували житлові субсидії на опалювальний період без їх звернення.

Таким чином, органи соціального захисту населення області готові в умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги надати можливість отримати допомогу на оплату житлово-комунальних послуг, всім, хто її потребує та має право відповідно до норм чинного законодавства.

print

Pin It on Pinterest