«

»

Гру 22

Допомогу при народженні дитини можна оформити онлайн

19082021Допомога при народженні дитини призначається одному із батьків (опікуну), який постійно проживає разом із дитиною у загальному розмірі 41280 грн., виплата якої здійснюється:
– одноразово у сумі 10320 грн.;
– решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн. на місць.
Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» допомога при народженні дитини надається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.
Як скористатися послугою онлайн оформлення допомоги при народженні дитини:
1. Перейти на веб-сайт Мінсоцполітики:https://e-services.msp.gov.ua/ або Портал Дія https://diia.gov.ua/services/dopomoga-pri-narodzhenni-ditini
2. Авторизуватись за допомогою електронного підпису.
3. Заповнити електронну форму заяви на призначення допомоги.
У заяві слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються.
Звертаємо увагу, що сканувати будь-які документи не потрібно. Достатньо лише заповнити відповідну форму заяви.
4. Обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти».
5. Надіслати заяву на розгляд.
Заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (прописки) або фактичного місця проживання заявника.
Далі управлінням соціального захисту населення перевіряються подані документи, у разі наявного повного пакету документів та права на отримання допомоги – допомога призначається.
В такому випадку факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, отриманою шляхом електронної взаємодії у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мін’юстом.
Результати розгляду заяви, поданої з використанням електронного підпису, надходять онлайн – на електрону пошту заявника.

print

Pin It on Pinterest