«

»

Лют 22

Субсидія допоможе вчасно оплачувати житлово-комунальні послуги, а наявність заборгованості не перешкоджає її отриманню

19082021Громадянам, які не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, надається допомога через програму житлових субсидій. Оформити її можна не тільки перед початком опалювального періоду, а в будь-який час, коли домогосподарству складно сплачувати комунальні послуги.
Наявність заборгованості з оплати послуг не є перепоною для отримання субсидії.
Відповідно до чинного законодавства житлова субсидія не призначається, якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (680 грн.).
В такому випадку субсидія може бути призначена у разі документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).
У разі звернення протягом двох місяців з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний період субсидія призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону, в іншому випадку – з місяця, що настає за тим, у якому до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення надійшло документальне підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).
Враховуючи викладене, для розгляду питання призначення житлової субсидії необхідно вирішити питання щодо погашення заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку, після чого звернутись до територіального управління соціального захисту населення та надати відповідні підтверджуючі документи.
У разі спливу двох місяців з дати отримання повідомлення про відмову – підтверджуючі документи подаються із новою заявою та декларацією.
Нагадуємо, що документи для призначення житлових субсидій приймаються:
– відділами соціального захисту відповідних територіальних громад або визначеними посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
– уповноваженими особами старостинських округів;
– посадовими особами центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення);
– в містах обласного значення – управліннями соціального захисту населення.
Також, документи можна направити поштою чи подати заяву з необхідним пакетом документів в електронному вигляді через Єдиний державний веб-портал електронних послуг (портал Дія).

print

Pin It on Pinterest