«

»

Кві 08

Президент України підтримав чергові митні спрощення на період дії воєнного стану

278141019_342028131290084_5066089380008665344_nПрезидент України підтримав чергові митні спрощення на період дії воєнного стану
Вступив у дію Закон України від 24.03.2022 року №2142-IX, котрий передбачає лібералізацію українського законодавства, зокрема митного, на період дії воєнного стану.
До Митного та Податкового кодексів України внесено зміни щодо спрощеного порядку декларування, звільнення від сплати митних платежів тощо.
Відтак, НЕ сплачують:
🔸️ПДВ, акцизний податок та ввізне мито громадяни, які ввозять окремі транспортні засоби, зокрема:
– автомобілі легкові, кузови до них і причепи, мотоцикли, а також ТЗ для перевезення вантажів, 10 осіб і більше;
🔸️ПДВ і ввізне мито на товари, які ввозяться
підприємцями, що перебувають на І-ІІІ групі спрощеної системи оподаткування та не є платниками ПДВ.
Водночас, спрощення не поширюються на алкоголь, тютюнові вироби та рідини, що використовуються в електронних сигаретах.
‼️ Спрощення також не застосовується до товарів походженням з Російської Федерації, Республіки Білорусь та тимчасово окупованих територій.
Спрощеним порядком декларування можуть скористатися «спрощенці» на ставці податку, які не є платниками ПДВ шляхом подання попередньої митної декларації. На митне оформлення товарів відводится найкоротший можливий строк, але не більше однієї робочої години.
✅ Щодо спрощеного пропуску.
Низка товарів може бути ввезена на підставі заяви декларанта про незастосування до них заборон і обмежень. Йдеться про товари, які за кодом УКТ ЗЕД можуть належати до культурних цінностей, наркотиків, товарів військового призначення, небезпечних відходів, видів дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення тощо, але за своїми характеристиками і фізико-хімічними властивостями – не належать. До таких товарів застосовується пост-митний контроль.
Також для ввезення переліку товарів, визначеного Кабміном, можна не подавати дозвільні документи.
Детальніше про ці та інші спрощення: https://bit.ly/37mwill

print

Pin It on Pinterest