«

»

Сер 01

В обласному центрі реабілітації для осіб з інвалідністю опікуються 11 сім’ями

01082022В обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Святого Пантелеймона, що в Стебнику, надають прихисток людям зі східних областей України.

За сприяння Департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА, органів місцевого самоврядування Дрогобицького району, а також з допомогою волонтерів та доброчинців в закладі створили гарні умови проживання, забезпечують повноцінним харчуванням.

Працівники закладу опікуються не лише дітьми та переселенцями. Допомагають та дбають про 67 батальйон 103-ї бригади ТРО. Для воїнів передають власноруч приготовані енергетичні батончики та зшиті балаклави.

Від 4 березня, відколи почали прибувати ВПО, через Центр пройшли 108 осіб. Переважно це сім’ї з дітьми з інвалідністю та особи з інвалідністю, що змушені були переїхати з Харкова, Сєвєродонецька, Слов’янська, та інших міст Київської, Луганської, Донецької областей.

Станом на сьогодні в Центрі перебуває одинадцять сімей, а це 32 людей, що вимушено покинули свої домівки. Серед них 13 осіб з інвалідністю, трьох відправили на лікування в Італію та Німеччину.

В Центрі проводять навчально-реабілітаційні заняття, на які батьки привозять своїх дітей зі Стебника, Дрогобича, Трускавця. Для кожної дитини підбирають заняття, що зацікавлюють дитину та спрямовані на компенсацію її вад розвитку: дрібної моторики, координації рухів, покращення пам’яті, уваги, уяви. Вчителі-реабілітологи, психологи, логопед, дефектолог, соціальний працівник щодня працюють з дітьми ВПО, які проживають в Центрі.

Працівники закладу охоче знайомлять маленьких мешканців з історією та культурним життям Львівщини. Діти побували на екскурсіях в місцевому зоопарку, Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. Юрія Дрогобича, та відвідали ранчо «Гута Щирецька» в с. Поляна Миколаївського р-ну, куди звідусіль приїжджають, щоб покататися на конях.

print

Pin It on Pinterest