«

»

Сер 02

Соціальні виплати для різних категорій населення: як отримати та куди звертатись

275Держава надає соціальну допомогу незахищеним категоріям населення відповідно до чинного законодавства України, а саме – до положень Законів України.

На сьогодні існують такі види допомог:

–  у зв’язку з вагітністю та пологами, а також допомога при народженні дитини;

–  допомога на дітей одиноким матерям та одиноким усиновлювачам;

–  допомога по догляду за хворою дитиною;

–   допомога на дітей багатодітним сім’ям;

–   тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;

–   державна соціальна допомога особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, а також надбавка на догляд;

–   щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу;

–   державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям (допомога малозабезпеченим сім’ям, які постійно проживають на території України та з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму для сім’ї);

–   допомога при усиновленні дитини;

– допомога внутрішньо переміщеним особам на проживання;

– житлова субсидія – деталі.

Детальнішу інформацію про усі види допомоги, про розміри соціальних виплат та умови призначення читайте за посиланням.

З 1 січня 2021 р. усі сільські, селищні, міські ради новостворених територіальних громад організували прийом документів від громадян для призначення державних виплат. Управління райдержадміністрацій не приймають від громадян пакети документів (окрім надісланих поштою). Прийом документів здійснюється через виконавчий орган територіальної громади (в тому числі віддалене робоче місце), старосту або ЦНАП.

З 1 липня 2021 р. заяви з необхідними документами приймають посадові особи виконавчих органів рад або через ЦНАП виключно з формуванням електронної справи через відповідну цифрову платформу «Соціальна громада». Через цю платформу органи, що приймають документи, передають особові справи онлайн до органів соціального захисту для подальшого призначення та виплати.

Відповідно, заявник при потребі звертається до відповідного органу територіального органу за місцем проживання або ЦНАПу, заповняє єдину заяву для призначення всіх видів допомог у формі анкети, долучає підтверджуючі документи (ІПН, паспорт, свідоцтва про народження дитини, інші довідки тощо) на підставі яких призначається відповідна державна соціальна виплата.

Також існує можливість подати заяву на одержання допомоги при народженні дитини онлайн https://e-services.msp.gov.ua/ та житлової субсидії.

print

Pin It on Pinterest