Незабаром розпочнеться новий навчальний рік. Організація освітнього процесу у кожному закладі освіти залежить від безпекової ситуації в кожному населеному пункті. Структура та тривалість навчального тижня, дня, занять і відпочинку, а також форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти в межах часу, передбаченого освітньою програмою (відповідно до обсягу навчального навантаження та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, особливостей регіону тощо).
Освітній процес в очному режимі буде запроваджено в приміщеннях або будівлях закладу освіти тільки в межах розрахункової місткості споруд цивільного захисту, що можуть бути використані для укриття учасників освітнього процесу в разі включення сигналу «Повітряна тривога» або інших відповідних сигналів оповіщення. Якщо потужності споруд цивільного захисту є недостатніми для укриття всіх учасників освітнього процесу, то освітній процес може бути організований шляхом розподілу навчального часу в межах годин (змін) упродовж дня, тижня, місяця або семестру.
Для підготовки роботи закладів освіти в очному режимі колективами проведені відповідні заходи з посилення безпеки.
З 15 серпня комісія гуманітарного відділу розпочала перевірку закладів освіти до нового 2022-2023 навчального року в умовах воєнного стану. До складу комісії ввійшли представники міської ради, гуманітарного відділу, Самбірського районного управління ГУ ДСНС України у Львівській області, Старосамбірського управління ГУ Держпродспоживслужби України у Львівській області, Старосамбірського міжрайонного відділу ДУ «Львівський обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ України», Самбірського РВП ГУНР у Львівській області та об’єднаної територіальної організації профспілки працівників освіти і науки України Старосамбірської, Добромильської , Хирівської міських, Стрілківської сільської територіальних громад.
Комісією проводиться огляд будівель, приміщень, комунікацій, устаткування, обладнання визначається готовність навчальних кабінетів, майстерень, спортзалів, ігрових і спортивних майданчиків, інших приміщень закладів освіти; перевіряється дотримання вимог з безпеки життєдіяльності, електро- та пожежної безпеки; стан інженерних комунікацій (водопостачання, газопостачання, електропостачання, каналізації, вентиляції);освітлення в класах і кабінетах. Також перевіряється наявність плану роботи закладу на навчальний рік; встановлюється кількість класів та учнів у новому навчальному році; рівень забезпечення підручниками; встановлюється рівень готовністі закладу до опалювального сезону; проводиться повторна перевірка наявного обладнаного укриття для всіх учасників освітнього процесу; перевірка готовності систем оповіщення, визначення та позначення шляхів евакуації.
За результатами перевірки складаються акти готовності закладу освіти до нового навчального року.
Надалі у закладах будуть проведені тренування з учасниками освітнього процесу щодо дій у разі повітряної тривоги; навчальні заняття щодо здоров’язбереження, надання домедичної підготовки тощо.