«

»

Тра 17

У Львівській ОВА нагадали, як захистити себе від шахрайства в інтернеті

33151fab4005472db326222d2a4717e4В умовах повномасштабного вторгнення рф питання безпеки в інтернеті є особливо актуальним, адже ворог атакує на усіх фронтах, зокрема – на віртуальному.

Як розповіли у Львівській ОВА, для захисту інтернет-акаунтів необхідно використовувати складні паролі, які містять літери верхнього та нижнього регістру, цифри та символи.

Не встановлюйте однаковий пароль для декількох акаунтів. Налаштуйте двофакторну аутентифікацію всюди, де є така можливість. Тоді для входу до акаунта, крім логіна й пароля, потрібно ввести код-підтвердження, який приходить на телефон, електронну скриньку або у відповідний додаток.

Фішинг використовують зловмисники для отримання цінних даних, зокрема даних банківських карток.

Не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс. Уважно переглядайте URL-адресу потрібного сайту, будь-яка неточність може свідчити, що ви опинилися на фішинговому ресурсі. Ніколи не вводьте конфіденційні дані на підозрілих сайтах.

Вкрай важливо подбати про захист фінансового номера.

Необхідно заборонити віддалений перевипуск SIM-карти у мобільного оператора або перейдіть на контрактне обслуговування. Завантажуйте програми й застосунки лише з офіційних джерел. Використовуйте антивірусне програмне забезпечення. Вчасно оновлюйте операційну систему.

 

Щоб не потрапити на гачок шахраїв, фахівці рекомендують:

– довіряйте лише офіційним ресурсам;

– не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах;

– у разі помилкового введення даних на шахрайському вебсайті – негайно блокуйте платіжну картку;

– робіть резервні копії, аби не втратити важливі відомості;

– дотримуйтесь правил фінансової та кібергігієни.

print

Pin It on Pinterest