«

»

Чер 13

У Старосамбірській громаді створюють молодіжний центр

348369039_279384661230336_6460956049712518860_n-1024x683Наприкінці травня Львівщина дізналася, які громади отримають колосальні можливості для розвитку молодіжного життя. На брифінгу в управлінні молоді спорту та туризму Львівської ОВА оголосили переможців конкурсу «Розвиток мережі молодіжних центрів та просторів у Львівській області». Старосамбірська громада серед 15 громад-переможців, яка отримає фінансування до 10 тисяч євро на розвиток молодіжних центрів у своїх громадах. Це питання курує Наталія Васурчак, яка у громаді працює з молоддю. 

За руку з молоддю крокую уже 7 років. Чому обрала саме молодь? Тому що молодь – невід’ємна частина громади, молодь – повноцінний партнер, який потребує поваги і думка якого має бути почута. Отже наша подорож розпочалася в далекому 2016 році, разом ми росли, училися і здобували досвід“, розповідає Наталія Васурчак.

Ще у 2019 році молодь спільно облаштувала маленький простір у Старосамбірській школі №1. Але мрія залишалася одна і велика, створити безбар’єрний, інклюзивний, незалежний, сучасний молодіжний центр. І він вже є!

У лютому комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський обласний молодіжний центр» спільно з управлінням молоді та спорту  оголосили конкурс «Розвиток мережі молодіжних центрів та просторів у Львівській області». 

Наприкінці травня був відкритий захист проєктів. П’ятеро представників від  молоді Старосамбірщини  приїхали до Львова в обласний молодіжний центр.  На конкурс подали заявки 24 громади області.

Відтак на брифінгу в Львівській обласній військовій адміністрації оголосили, що активна молодь Старосамбірської громади DREAM TEAM  зайняла почесне третє місце і отримає фінансування для облаштування молодіжного центру.

Максимально можливий обсяг фінансування одного молодіжного центру становить  400 тис. грн. Ця сума коштів буде   використана на ремонт молодіжного центру, його облаштування, шляхом закупівлі необхідного інвентарю та техніки.

Для чого потрібен молодіжний центр? Щоб забезпечити розвиток та самореалізацію молоді, підтримати їхнє фізичне, розумове, емоційне та соціальне здоров’я та добробут. Ми заберемо молодь з вулиці, тут вони зможуть брати участь у заходах, генерувати нові ідеї, молодіжний центр стане епіцентром народження  стартапів, тут народжуватимуться молоді лідери громади“, – прогнозує роботу наша співрозмовниця.

Старосамбірський молодіжний центр працюватиме в таких напрямих,

  • розвиток творчих здібностей та хобі;
  • фізична активність та спорт,
  • розвиток лідерських якостей,
  • професійний розвиток,
  • розвиток екологічної свідомості,
  • розвиток патріотичного духу,
  • молодь-туристична.

Гуртуватися навколо молодіжного центру можуть люди, віком від 13 до 35 років.

Уже цього року тут планують провести заходи неформальної освіти, навчання, тренінги, воркшопи, розважально-інтелектуальні ігри, проведення екологічних та природозахисних акцій проведення розважальних заходів, проведення заходів з патріотичного виховання молоді, проведення спортивного дозвілля та туристичних екскурсій, будемо проводити вечори настільних ігор, брати участь у «Марафоні добрих справ», проводити фестивалі кіно у форматі «просто неба», започаткувати кіноклуби, літературну студію, провести фотобатл.

Планують обмінюватися досвідом з іншими молодіжними центрами Львівщини та провести захід «Старий Самбір очима особливих дітей», щоб діти та молодь з особливими потребами відчували себе рівноцінними і дуже потрібними в розвитку громади.

print

Pin It on Pinterest