Цього року 28 липня Україна відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення.
Історія українського державотворення сягає своїми витоками Руської середньовічної держави, центром якої був Київ.
Прийняття князем Київським Володимиром у 988 році християнства стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності.
Саме у день вшанування пам’яті видатного державотворця Київського князя Володимира Великого та у День Хрещення Київської Руси–України встановлено День Української Державності. Наразі цей день вшановуємо 28 липня, але уже наступного року з огляду на перехід Православної Церкви України і Української
Греко-Католицької церкви на новий стиль календаря, свято перенесено на 15 липня.
Відповідний законопроект внесений Президентом України, Верховна Рада підтримала 14 липня 2023 року.
В основі концепції державних заходів до цієї дати – тяглість і спадкоємність державотворчих традицій України від Русі до сьогодення.
День Української Державності в Україні нагадує нам про тисячолітню історію державотворення нашої країни. У це свято ми вшановуємо всі етапи нашого державотворення – від Русі до сьогодення, і всіх, хто доклав зусиль, щоб Україна існувала як незалежна, демократична держава.
Державність є уособленням шляху нації до власної держави. Ядром державності є воля до самовизначення, історичний досвід народу, його менталітет і правові традиції. А держава – це спосіб забезпечення і запорука цілісного існування нації.
Український інститут національної пам’яті розробив тематичні інформаційні матеріали, які розкривають тяглість і спадкоємність державотворчих традицій України.
ТИСЯЧОЛІТНІЙ СПАДОК УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ
Корисні тематичні посилання Інституту
Відео “Історія України за 15 хвилин”
https://www.youtube.com/watch?v=ITw2Lk93qrY
Відео “ІстФакт. “Історія Тризубу”
https://www.youtube.com/watch?v=m3n70kgNIgw