«

»

Січ 18

Бережіться від харчових отруєнь!

ДержпродспоживслужбаПостраждати від харчового отруєння може абсолютно кожна людина. Харчові отруєння бувають хімічні та біологічні. Біологічні – найбільш небезпечні для людини.

Найпоширеніші з них:

* ХОЛЕРА- це гостра інфекційна антропонозна хвороба, яку спричиняють холерні вібріони, має фекально-оральний механізм зараження, нерідко характеризується розвитком тяжкої діареї, яка супроводжується значними порушеннями водно-іонного обміну, зневодненням організму, розладами гемодинаміки.

Найчастіше зараження відбувається з брудною водою. Штука страшна і навіть смертельна.

✅ Ознаки: Блювання і пронос, які не зупиняються. Особливість проносу — він схожий на рисовий відвар — тобто білий і слизовий. За добу з людини може вийти до 30 л води. Тому зневоднення наступає дуже швидко, саме від нього і помирають люди.

Що робити? максимально швидко потрібно госпіталізуватися до стаціонару.

* БОТУЛІЗМ — це гостре токсико-інфекційне захворювання, що спричиняється переважно дією токсину Clostridium botulinum, і характеризується міоплегією та офтальмоплегією, парезом кишечника, розладами вегетативної інервації, при тяжкому перебігу — бульбарним синдромом і гострою дихальною недостатністю.

Зараження відбувається при споживанні консерв, м’яса, молочних продуктів, риби і, навіть, фруктів та овочів.

Небезпека ботулізму в тому, що його важко діагностувати, так як блювання і проносу майже ніколи не буває.

✅  Ознаки: М’язова слабкість і втома, погіршення зору, сухість у роті, порушення ковтання.

Від прояву перших ознак до смерті — від 1 години до 2-х днів.

Що робити? негайна госпіталізація

*САЛЬМОНЕЛЬОЗ — для дорослого не  так небезпечно, як для дитини — адже діти здатні швидко зневоднюватися.

Де знайти сальмонелу — яйця, м’ясо, молочні продукти. Гусячі яйця інфіковані на 100%, курячі на 50%. Сальмонела живе не в самому яйці, а на його поверхні, тож перед споживанням яйця в будь-якому вигляді, його треба змити водою.

✅  Ознаки: блювання, пронос, головний біль, нудота. Наче все так само, як і при інших отруєннях, але є одне але, — пронос зеленого кольору і має дуже сильний їдкий запах.

Що робити? При такому стані дитина потребує госпіталізації, дорослий може лікуватися вдома.

* ІНШІ ХАРЧОВІ ОТРУЄННЯ не такі небезпечні для людини, тому ось короткий алгоритм лікування вдома:

– Перше – промити шлунок. Техніка промивання: п’єте воду (діти — фіз.розчин), кип’ячену, кімнатної температури, до тих пір, поки не булькатиме у горлі), йдете до унітазу і подразнюючи корінь язика пальцями — блюєте. Під час блювання — закривайте ніс, щоб блювотні маси не потрапили до гайморових пазух. І промиваєте шлунок до тих пір, поки ви не будете рвати чистою водою.

УВАГА — МАРГАНЕЦЬ ВИКОРИСТОВУВАТИ ЗАБОРОНЕНО!

– Друге — безліч токсинів залишилося в складках вашого шлунку, і їх треба зібрати. Чим це зробити?

✅  Ні: Вугілля, сорбекс, біле вугілля

✅  Так:  Ентеросгель, АТОКСИЛ, СМЕКТА — зв’язує на себе токсини і виводить з організму.

– Третє — після прийому сорбентів необхідно відновити ваш електролітний баланс, — з блюванням чи проносом людина втрачає багато К, Na і тд. Відновлюємо ці речовини Регідроном, Хумана електроліт і тд.

Якщо ж ви випили хімічну речовину і відчули опік в ротовій порожнині чи стравоході — не промивати шлунок!!!!  Це необхідно робити через зонд — їдьте у лікарню, вам там промиють.

 

Бережіть себе, друзі!.

print

Pin It on Pinterest