«

»

Лис 24

Реєстрація місця проживання дитини (нововведення)

000016Згідно внесених змін до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», зокрема до статті 6, якою передбачено, що за бажанням батьків чи одного з них документи, передбачені цією статтею для реєстрації місця проживання дитини, можуть бути подані органам державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини.

Органи державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, направляють зазначені документи органам реєстрації для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.
Водночас зазначаємо, що наведеною статтею Закону передбачено, що батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.

 

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, необхідних для реєстрації місця проживання дитини:

1) заява встановленої форми;

2) свідоцтво про народження;

3) квитанція про сплату адміністративного збору;

4) документи, що підтверджують право на проживання в житлі, свідоцтво про право власності (у разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власників/співвласників житла, якщо за даною адресою не зареєстровано місце проживання батьків/одного з батьків);

5) документ, що посвідчує особу представника (одного з батьків);

 

У разі подання документів, необхідних для реєстрації місця проживання новонародженої дитини через органи державної реєстрації актів цивільного стану уповноважений працівник перевіряє належність документа, що посвідчує особу батьків, дійсність документа, правильність заповнення заяви про реєстрацію місця проживання дитини, про що ним робиться відповідний запис у цій заяві. Прийняті документи не рідше одного разу на місяць передаються до відповідного органу реєстрації.

Працівник органу реєстрації в день звернення особи чи в день отримання документів, зокрема, від органів державної реєстрації актів цивільного стану приймає відповідне рішення і оформляє довідку про реєстрацію місця проживання дитини.

Джерело: Старосамбірський РВ ДРАЦС ГТУЮ у Львівській області

print

Pin It on Pinterest