«

»

Гру 14

Зустріч з платниками податків з питань заповнення декларації про майновий стан і доходи, отримання податкової знижки в Електронному кабінеті платника та одноразове декларування

дпаСтарший державний інспектор Старосамбірської ДПІ Галина Ящишин надала  роз’яснення щодо заповнення декларації про майновий стан і доходи в Електронному кабінеті платника.

Подання податкових декларацій в електронній формі у режимі онлайн здійснюється через Електронний кабінет платника, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua/.

Щоб подати декларацію в електронному вигляді необхідно завчасно отримати особистий електронний цифровий підпис,який можна замовити у будь – якому  акредитованому центрі сертифікації ключів. З  переліком АЦСК можна ознайомитися у відкритій частині електронного кабінету.

Під час процедури подання декларації здійснюється часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника.

Заповнення декларацій в Електронному кабінеті  надасть можливість :

–         скоротити час і витрати на подання звітності;

–         мінімізувати помилки при заповненні декларації;

–         при використанні права на податкову знижку також є можливість  надати копії документів у додатку до декларації.

Крім того,  розповіла про застосування основних положень Закону України від 15 червня 2021 року №1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

За її словами громадяни можуть добровільно легалізувати неоподатковані активи за пільговими ставками одноразового збору. Задекларувати можна активи, які знаходяться як на території України так і за її межами. Одноразову декларацію необхідно подавати в електронній формі та після її подання сплатити збір.

print

Pin It on Pinterest