«

»

Січ 17

Реабілітаційний центр «Галичина» пропонує професійну перепідготовку для учасників АТО/ООС за 30 професіями

17012022Одним з найбільших реабілітаційних закладів на території Львівської області є «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина», що функціонує у Великому Любіні.

Це державна бюджетна установа. Вона надає комплекс реабілітаційних заходів, які мають створити умови для всебічного розвитку осіб та дітей з інвалідністю. Також в Центрі надають заходи з реабілітації учасникам АТО/ООС, ветеранів бойових дій.

В грудні на сесії обласної ради внесли зміни до Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців, а також родин Героїв Небесної Сотні. Обсяг фінансування складає понад 40 млн гривень.

Напередодні заступник голови ЛОДА Віталій Загайний зустрівся з керівником закладу Григорієм Дунасом, аби дізнатись більше про функціонування Центру та як саме послугами з реабілітації можуть скористатися ветерани АТО/ООС.

«Для  нас важливо інтегрувати реабілітаційний заклад «Галичина» до обласної програми соціального захисту ветеранів війни на сході України, адже частина коштів адресована саме цій категорії. В  реабілітаційному комплексі  надають послуги з соціальної, психологічної, медичної, фізичної реабілітації та профорієнтації. Тут діють 30 навчальних програм для професійної перепідготовки  учасників АТО/ООС. Важливо, щоб люди, які повертаються з лінії вогню могли адаптуватися до нормального життя в соціумі та максимально реалізувати особистий потенціал.  В державному бюджеті передбачено асигнування на оплату такого роду навчань. Цьогоріч ми передбачили підтримку окремих  навчань також коштами обласного бюджету», – наголосив Віталій Загайний.

До слова, Центр бере активну участь в реалізації Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України.

На сьогодні Центр має ліцензію на навчання за 30 робітничими професіями. До них належать: агент з організації туризму, водій автотранспортних засобів (категорія В), живописець, касир (в банку), ліфтер, обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, кухар, оператор комп’ютерного набору, оператор комп’ютерної верстки, оператор котельні, перукар (перукар-модельєр), флорист, слюсар з ремонту автомобілів).

Щорічна потужність Центру в наданні комплексних реабілітаційних послуг складає 1200 осіб. Тому не менш важливо, інтегрувати заклад в мережу санаторно-куротних реабілітаційних закладів області, щоб він міг користуватися промоційною роботою, яку проводить управління туризму та курортів Львівської ОДА.

Довідково:

Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина» надає такі послуги, як: консультування спеціалістів (терапевт, невролог, травматолог, фізіотерапевт, педіатр і т.д), фізіотерапевтичне та медикаментозне лікування, діагностика, бальнеотерапія, фізична терапія.

Одним із здобутків Центру є практичне впровадження досвіду австрійських реабілітаційних установ, на базі яких діють інтегровані підприємства для осіб з інвалідністю (утворені як філії Центру) . Впровадження інтегрованих філій при Центрі забезпечує можливості працевлаштування осіб з інвалідністю після проходження комплексної реабілітації, зокрема професійної, на транзитних робочих місцях, отримують практичні трудові навички, після чого вільно інтегруються на відкритий ринок праці.

print

Pin It on Pinterest