«

»

Кві 04

Що робити людям, які евакуювались з інших областей без документів: відповіді на найпоширеніші запити

_1648816723_613x321_3_0На Львівщину щодня прибувають тисячі переселенців. Більшість – евакуювались без жодних документів, які б посвідчували їхню особу, або ж частину документів втратили по дорозі. Це зрозуміло, адже в умовах війни, в першу чергу думаєш про свою безпеку та своє життя.

Відповідно до запитів, які надходять у Львівську обласну військову адміністрацію відповідаємо на найпоширеніші запитання від внутрішньо переміщених осіб.

1. Чи можна отримати роботу, якщо трудова книжка залишилася в іншій області та як це зробити?

Якщо ви хочете отримати роботу через центр зайнятості, тоді необхідно звернутися до Львівського міського центру зайнятості (вул. Кн. Ольги, 122) з документами, які посвідчують особу. Тут можна ознайомитися з вакансіями та отримати консультацію.

Щодо працевлаштування: відсутність трудової книжки для працевлаштування не є проблемою, адже можна купити нову трудову книжку. Для підтвердження стажу  роботи спеціальну довідку можна отримати у Пенсійному фонді України.

Більше інформації можна дізнатися за номерами гарячої лінії Львівського обласного центру зайнятості: (032) 2450545; (096) 6825183.

2. Як можна відновити свої документи?

Якщо при переїзді в іншу область загубили український паспорт чи просто не встигли його взяти виїжджаючи з місця подій, а маєте бажання виготовити документ, тоді Вам необхідно:

  1. знайти хоча б копію документу або його фото;
  2. взяти свідоцтво про народження, а за наявності – ідентифікаційний код;
  3. довідку Ф-13 про реєстрацію місця проживання (видають в органах місцевого самоврядування);
  4. звернутися у міграційну службу.

 

Важливо знати, що при втраті українського паспорта та закордонного, спочатку подається заява на відновлення саме українського паспорта, а після його отримання можна одразу ж оформити закордонний. Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон необхідно: взяти український паспорт, ідентифікаційний код та звернутися в міграційну службу.

Вартість паспорта громадянина України для виїзду за кордон в регламентному режимі (20 робочих днів) – 733 грн, терміновому (10 робочих днів) – 1085 грн. Вартість оформлення паспорта громадянина України у формі картки – 372 грн. (20 робочих днів) та 498 грн (10 робочих днів).

Детальніше про процедуру відновлення документів, зокрема для виїзду за кордон та для неповнолітніх осіб читайте в документі.

Гаряча лінія Головного управління міграційної служби Львівської області за телефоном: 800 30 88 77

3. Як внутрішньо переміщені особи можуть отримати від держави фінансову допомогу на проживання?

Заяви від внутрішньо переміщених осіб для отримання грошової допомоги на проживання приймають органи соціального захисту населення, уповноважені особи виконавчого органу сільських, селищних, міських рад та центри надання адміністративних послуг. Допомога надається у розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць; для інших осіб – 2000 гривень на місяць.

Заяви прийматимуть за місцем фактичного перебування внутрішньо переміщених осіб. Всі деталі тут.

4. Як внутрішньо переміщеним особам стати на облік? Перелік необхідних документів.

Для отримання довідки подається заява про взяття на облік за формою, затвердженою постановою Кабміну від 20. 03.2022 № 332.

Для заповнення заяви необхідно при собі мати документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків та інформації про встановлення групи інвалідності (у разі наявності).

У період дії воєнного стану внутрішньо переміщена особа для отримання довідки звертається за місцем фактичного перебування до управління/відділу соціального захисту населення та до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.

Заява про взяття на облік як ВПО може бути подана в електронній формі з використанням мобільного додатка Портал Дія. Про всі деталі .

print

Pin It on Pinterest