Під час зимового періоду за відсутності світла люди активно використовують генератори як джерела резервного електропостачання. Проте не завжди дотримуються правил їх використання. І найважливіше – ігнорують головне правило: генератор – лише для відкритого повітря! Адже під час його роботи виділяється чадний газ, що може призвести до отруєння і навіть летального випадку.
Зважаючи на вкрай невтішну статистику, закликаємо громадян неухильно дотримуватися правил користування генераторами. Рятувальники сформували чіткі поради та інструкції, яким потрібно неухильно слідувати, аби використання генераторів як джерела резервного, а почасти тепер і основного електропостачання було безпечним, ефективним та надійним. Адже їх ігнорування може коштувати життя вам і ваших рідних!
Найголовніше правило – ні в якому разі не вносити генератор у приміщення – на балкон, в під’їзд, в магазин чи кав’ярню. Адже під час його роботи виділяються токсичні речовини, від яких можна померти.
- Генератор має залишатись на вулиці під спеціальним навісом, який захищає від дощу та підтоплень. Також можна подбати про спеціальний контейнер, що додатково захистить прилад від опадів.
- Заховавши генератор під накриття, до нього має бути доступ чистого повітря.
- У контейнері потрібно передбачати систему виведення вихлопних газів.
- Генератор не повинен перегріватись.