«

»

Вер 28

На Львівщині відбулось перше засідання Ради з питань ВПО

28092023Через збройну агресію рф проти України на Львівщину переїхали тисячі вимушених переселенців. Рада ВПО, яку створили в області, покликана допомогти інтеграції внутрішніх переселенців, роботі органів обласної і місцевої влади для забезпечення прав та інтересів ВПО.

Серед основних завдань – сприяння забезпеченню соціального захисту ВПО, їхнє працевлаштування, забезпечення житлом, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги тощо.

27 вересня, відбулось перше засідання Ради ВПО у Львівській області. Під час засідання обрали голову, заступника та секретаря.

Керівником Ради ВПО стала Олена Грекова, вона є внутрішньо переміщеною особою та представляє «Право на захист» (Луганськ).

Заступником керівника стала Катерина Меркулова, яка декілька років тому приїхала на Львівщину з Кривого Рогу та створила прихисток для внутрішньо переміщених осіб у Трускавці, активно розвиваючи допомогу цій категорії осіб.

На посаду секретаря обрали Інну Шапран. Вона є волонтеркою «Медико-психологічної допомоги» на Головному залізничному вокзалі Львова, громадської організації «Птаха України», приїхала з Дніпропетровщини.

Склад Ради ВПО сформували з представників внутрішньо переміщених осіб та профільних підрозділів Львівської ОВА. Серед членів ради також є представники релокованого бізнесу та керівники громадських організацій.

Сьогоднішня зустріч була ознайомчою. На ній обговорили організаційні питання та розглянули план подальших дій.

«Ця рада об’єднує людей, які пережили внутрішнє переміщення, які втратили своє рідне місто, рідний дім, але не втратили віру у майбутнє. Це місце, де вони можуть обговорювати свої питання, ділитися досвідом і знаходити відповіді. Участь у раді –  це більше, ніж просто обговорення. Це спільна справа, де кожен може допомогти іншому. Тут люди об’єднують зусилля, щоб забезпечити підтримку іншим внутрішньо переміщеним особам, які потребують допомоги та захисту», –  пояснила радниця начальника Львівської обласної військової адміністрації, керівниця Координаційного центру підтримки цивільного населення при Львівській ОВА Галина Бордун.

Вона наголосила, що Рада може впливати на рішення, пов’язані з правами та підтримкою внутрішньо переміщених осіб. Люди, які приєднуються до ради, можуть брати участь у процесі прийняття рішень та вносити свої пропозиції.

Рада створює та реалізує спільні проекти й ініціативи. Люди вносять свої ідеї та енергію в спільні зусилля для поліпшення умов та підтримки внутрішньо переміщених осіб.

Ще однією важливою частиною роботи ради є передача досвіду. Учасники ради діляться своїм досвідом та знаннями щодо адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб. Це дозволяє іншим вчитися на прикладах успішної адаптації.

«А ще рада бореться за права внутрішньо переміщених осіб та вносить пропозиції щодо законодавчих ініціатив та політичних рішень, спрямованих на підтримку цієї групи людей. Рада ВПО – це частина спільноти, яка має сили змінювати життя тих, хто втратив все, і робити це разом», – додала Галина Бордун.

Склад Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Львівській обласній військовій адміністрації:

Галина Бордун – радниця голови обласної державної адміністрації, керівниця Координаційного центру підтримки цивільного населення при Львівській обласній військовій адміністрації.

Маргарита Божко – внутрішньо переміщена особа (за згодою) з  2015 року,   коли   виїхала   разом   зі   сім’єю   (чоловіком, неповнолітньою  донькою  та  батьками)  з  окупованого  м.  Харцизьк  Донецької області до м. Кремінна   Луганської області.

Лілія Бурдьо –  т.в.о. начальника Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Львівській області (за згодою).

Олена Грекова – представниця Благодійної організації «Благодійний фонд «Право на захист» (за згодою) м.Луганськ.

Ольга Дем’яненко – внутрішньо переміщена особа (за згодою).

Ігор Ільків –  т. в. о. заступника директора департаменту – начальник управління житлово-комунального господарства департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства  обласної державної адміністрації.

Мар’яна Козлова – внутрішньо переміщена особа (за згодою) м. Добропілля Донецька область.

Тетяна Крут – заступник директора – начальник управління у справах соціальних закладів, установ та надання соціальних послуг департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації.

Тетяна Куліш –  внутрішньо переміщена особа (за згодою) з міста Бахмут Донецької області.

Віктор Кусий – заступник директора – начальник управління персоналу та фінансово-економічного забезпечення департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації.

Володимир Лис – начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації.

Катерина Меркулова – внутрішньо переміщена особа, Кривий  Ріг (за згодою).

Аліна Нейштадт – внутрішньо переміщена особа (за згодою),  Краматорськ.

Оксана Парфенюк – головний спеціаліст відділу контролю якості медичної допомоги та комунікації департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації.

Анжела Пегашева – внутрішньо переміщена особа (за згодою).

Анастасія Серова – внутрішньо переміщена особа (за згодою), АР Крим.

Вікторія Сокіл – внутрішньо переміщена особа (за згодою), Запоріжжя.

Маркіян Федоренко – представник Благодійної організації «Благодійний фонд «ХОУП.ЮА» (за згодою).

Борис Фенюк – представник Благодійної організації «Міжнародний фонд охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» (за згодою).

Інна Шапран – внутрішньо переміщена особа (за згодою), Дніпропетровська область.

Галина Широчук – начальник відділу розвитку територій департаменту економічної політики обласної державної адміністрації.

Втілено під патронатом Мінреінтеграції.

Довідково

Інформація про формування ради ВПО: https://loda.gov.ua/transparent-governance/76409

https://www.facebook.com/coordination.centers.lviv.region/

Зареєструватися попередньо на всі послуги Координаційного офісу можна заповнивши анкету: https://forms.gle/HUjxTNvY7JBFnmfP9

Стати партнером координаційного центру: https://docs.google.com/forms/d/15_CidPhJ9EhMMl2WIywMN2nl7C3jWthKJnVXAwssQnA/viewform?ts=62cdb1d8&edit_requested=true

Гаряча лінія області: 112

Електронна адреса: medpsysocial.aid@gmail.com

Нагадаємо, що з ініціативи начальника Львівської Максима Козицького координаційний центр та офіси працюють у кожному районі Львівщини, координаторка центру – Галина Бордун.

print

Pin It on Pinterest