«

»

Вер 24

На горі Острогірка біля Старого Самбора група волонтерів розпочала відновлення братської могили солдатів, які полягли в жовтні 1914 року під час боїв Карпатської кампанії І світової війни

IMG_1799 [1600x1200]Місцевими волонтерами за підтримки Старосамбірської  міської ради розпочато третій етап відновнувальних робіт на місці цього історичного поховання, про це повідомляє електронна газета Старосамбірські вісті.На хребті, який простягається з південного заходу міста Старого Самбора та села Стрільбичі, в 1914 році були споруджені оборонні лінії австро-угорських військ. Стратегічною оборонною позицією була гора Острогірка. На ній австро-угорці розмістили артилерію і стримували наступ російських військ до доріг, що ведуть на Закарпаття. Гірська оборонна лінія простягалася від Старого Самбора до Перемишля. Саме тут в роки І світової війни велись жорстокі бої де полягли тисячі солдат і офіцерів. На цій горі назавжди залишилися понад дві тисячі воїнів різних національностей – австрійці, угорці, українці,  росіяни та навіть кавказці. В архівах активістами встановлено історичну дату штурму гори Острогірка: 17 жовтня, субота, 1914-го року.

Гора Острогірка розглядається активістами організації та міською владою, як частина військового туристичного маршруту, присвяченого вивченню історії Першої світової війни.  На сьогоднішній день волонтери товариства «Острогірка» виконують роботи по підготовці до пам’ятної панахиди за загиблими вояками, яка запланована на середину жовтня 2016 року.

print

Pin It on Pinterest