«

»

Січ 22

У Старому Самборі відзначили День Соборності України (фото)

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

IMG_3835 [800x600]Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.
21 січня 1990 року жителі багатьох населених пунктів по дорозі між Києвом і Львовом утворили живий ланцюг, відзначивши цю історичну дату. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

Сьогодні, 22 січня 2018 року в Старому Самборі відбулися офіційні заходи з відзначення цього свята. Розпочалося святкування молебнем у храмі св.Миколая. Сотня мешканців міста утворила символічний живий ланцюг. Люди тримали в руках синьо-жовті прапорці та герби міст України. Учасники свята заспівали “Боже Великий Україну храни”. Продовжив захід урочистий концерт, організований Народним домом Старого Самбора.

 

 

print

Pin It on Pinterest