«

»

Вер 12

Відповідальність за крадіжку електроенергії та електрообладнання

5810a473da112Шановні споживачі електричної енергії!

Варто знати та пам’ятати, що правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність, відповідно до ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” від 16 жовтня 1997 р. № 575/97-ВР.

Правопорушенням в електроенергетиці, зокрема, згідно з цим Законом, є крадіжка електричної і теплової енергії, в тому числі:

споживання електроенергії понад договірні розміри;

самовільне підключення до об’єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.

Так згідно ст. 188 1 Кримінального Кодексу України за крадіжку електричної енергії шляхом самовільного використання без приладів обліку (якщо використання приладів обліку обов’язкове ) або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб якщо такими діями завдано значної шкоди – карається штрафом від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років або обмеженням волі на строк до 3 років.

Ті самі дії вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб якщо вони завдали шкоду у великих розмірах- караються позбавленням волі на строк до 3 років.

Більш суворо закон підходить до покарань за викрадення енергетичного обладнання:

  • За крадіжку шляхом демонтажу чи будь-яким іншим способом електричних мереж кабельних ліній зв’язку та їх обладнання – передбачений штраф на звинувачену особу від 100 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до 3 років.
  • Якщо ці дії будуть вчинені енергетичними рецидивістами вдруге їм загрожує позбавлення волі від 5 до 10 років.

Окрім того в відповідності з ст.194 1 Кримінального Кодексу України:

  • За умисне знищення або пошкодження об’єктів електроенергетики якщо ці дії привели або могли привести до порушення стабільної роботи цих об’єктів або потягнути за собою загрозу для життя людей – карається штрафом до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 120 до 240 годин або виправними роботами на строк до 2 років або обмеженням волі на строк до 3 років або позбавленням волі на той самий строк.
  • Те саме діяння вчинене шляхом підпалу вибуху чи іншим загально небезпечним способом або заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах або спричинило загибель людей чи інші тяжкі наслідки – карається позбавленням волі на строк від 3 до 10 років.

У разі, якщо ви самі виявили, наприклад, недоліки в роботі приладу обліку електричної енергії або відсутність пломб і письмово повідомили про це енергозбут за місцем проживання, то жоден акт з подальшим нарахуванням або навіть відключенням вам не загрожує.

Шановні споживачі. Якщо ви стали свідком крадіжки електроенергії, помітили обірвані проводи на лініях електропередач, відкриту трансформаторну підстанцію, побачили роботи по демонтажу ліній або обладнання підстанцій людьми, що не є представниками місцевого РЕМ (це легко розпізнати по спецодягу), – негайно повідомте про це диспетчеру відповідного районного підрозділу (РЕМ)

Версія для друку

© 2018, sts-mrada.gov.ua. All rights reserved.

[Total: 0    Average: 0/5]