«

»

Сер 31

У Львівській ОВА виокремили напрями подальшої співпраці з ООН для підтримки вимушених переселенців

31082022У Львівській ОВА провели координаційну онлайн-зустріч з представниками Управління координації гуманітарних справ ООН.

30 серпня, під час зустрічі обговорили питання розміщення на теренах Львівщини внутрішньо переміщених осіб та підготовку до навчального року.

За інформацією департаменту соціального захисту, зараз на Львівщині офіційно проживають майже 250 тисяч ВПО. З цієї кількості 89 тисяч – чоловіки, 160 тисяч – жінки, понад 75 тисяч – діти. Це близько 120 тисяч ВПО працездатного віку, 10 тисяч людей мають інвалідність та 32 тисячі – це пенсіонери.

«Кількість людей, які прибувають до Львова евакуаційними потягами. зростає. Попереду холодний осінній період, а тому є велика ймовірність повторної хвилі евакуацій на Львівщину. Постає потреба пошуку додаткових ліжкомісць. Зовсім нещодавно в кожному районі області офіційно запрацювали консультативно-координаційні центри, в яких надають допомогу усім, хто цього потребує, в тому числі вимушеним переселенцям. Закликаємо наших міжнародних партнерів долучатися до співпраці», – зазначила радниця начальника Львівської ОВА Галина Бордун.

На Львівщині затвердили нову обласну Програму реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів у Львівській області. В межах програми запланували відремонтувати 25 закладів у 20 громадах області та створити майже 2700 місць для ВПО. Для цього з обласного бюджету передбачили понад 150 млн грн.

«Після повномасштабного вторгнення росії саме Львівська область прихистила чи не найбільшу кількість вимушених переселенців. Постало питання швидкого пошуку й облаштування житла для цих людей. Львівська ОВА за підтримки багатьох міжнародних благодійників почала розгортали спальні місця для тимчасового перебування ВПО. Зараз ми працюємо у трьох напрямах забезпечення переселенців альтернативними місцями для проживання. Йдеться про переобладнання наявних гуртожитків під житло, будівництво нових об’єктів, наприклад, модульних будиночків чи викуп готового житла. За належної фінансової підтримки область може забезпечити житлом від 20 до 50 тисяч переселенців», – зауважив заступник директора департаменту економічної політики Вадим Табакера.

Щодо початку навчального процесу в області, то близько 60% шкіл на Львівщині готові до очного навчання. До 1 вересня педагогічні ради та батьківські колективи визначаються щодо форми навчання дітей. На вибір впливає наявність у закладі освіти укриття. Якщо батьки вважають, що наявне укриття у школі не є безпечним, вони можуть написати заяву і обрати для дитини віддалену форму навчання.

Станом на 26 серпня на Львівщині є близько 3 тисяч учнів-ВПО. Цьогоріч до шкіл на Львівщині підуть близько 282 тисяч учнів. Тож наявний відсоток учнів-ВПО в області практично не впливає на освітній процес.

Міжнародні партнери високо оцінили роботу Львівщини у плані забезпечення ВПО усім необхідним, а також висловили готовність надалі допомагати області у різних напрямах, у тому числі з облаштуванням житла для переселенців.

print

Pin It on Pinterest